Sosiální sítě - linky :

Pupík

Péče o piercing pupíku.

Dlouhá doba hojení vyžaduje od majitele trpělivost a opatrnost. Umístění na torzu vystavuje piercing namáhání při téměř všech fyzických aktivitách. Jeho zahojení není tedy jednoduché a vyžaduje osvojení si některých návyků.

Ideální je v prvních dnech chránit piercing přelepením náplastí a zejména v případě fyzických aktivit jako třeba cvičení, přelepujte minimálně v prvním měsíci. Nevystavujte piercing nadměrnému tření o oblečení, zejména nevhodné je když kalhoty sedí pasem přímo na piercingu. Při cvičení se vyhněte v prvním měsíci při posilování břicha plným leh sedům. Pokud chcete cvičit, dělejte jen částečný pohyb zdviháním ramen od podložky.

Při sexu využijte náplasti taktéž. Pozor na přenos infekce tělními tekutinami. Ideální je vodotěsná náplast.

Vyhněte se koupání v nečisté vodě minimálně v prvním měsíci. Ale i poté až do úplného zahojení přelepujte piercing vodotěsnou náplastí.

Výměna šperku je možná nejprve po čtyřech měsících. Pokud máte šperk s výměnnými konci, je to možné udělat kdykoli.

Co se týče hygieny, je třeba postupovat podle obecných zásad. Jde o to minimálně jednou denně piercing omýt vodou, poté mýdlovou vodou a opláchnout. Zaschlou krev a tkáňový mok jemně odstraňte vatovou tyčinkou po předchozím namočení.

Po umytí alespoň jednou denně provéďte dezinfekci solným roztokem. Toto doporučujeme provádět po první měsíc a dále vždy když dojde k podezřelým příznakům, viz. výše.

Opět pozor na dotyk piercingu a jeho okolí špinavýma rukama a to nejen Vašima.

Celková doba hojení bývá šest až devět měsíců.

Doporučeným šperkem je pupíkovka neboli anglicky Curved navel bar, kroužek nebo J-curve bar. Běžné je ozdobení kuliček kamínkem.

Výměna šperku za těžší s různými přívěšky je možná až po úplném úspěšném zahojení

Roztahování piercingu pupíku je pomalé a zpravidla nejvíc o 2 gauge. Začíná se standardně s 14g a je možné cca po roce zkusit o jednu gauge. Nebývá však příliš obvyklé a žádané.