Sosiální sítě - linky :

Používané šperky

Pro nové piercingy používám chirurgickou ocel, titan a bioplast.

Pro již zahojené piercingy existuje daleko více možností. Nejlepší je zavolat, napsat nebo se zastavit v salónu a probrat vaše představy se mnou. Mám k dispozici katalog s širokým výběrem tvarů i materiálů. Pochopitelně se musí vybraný šperk nejprve objednat, takže může trvat i pár týdnů, než máme šperk připravený pro aplikaci.

Šperky jsou schválené a veškeré jejich dodávky doprovází oficiální potvrzení o schválení pro použití. Šperky pochází od renomovaných výrobců především ze západní Evropy, kteří se touto problematikou zabývají řadu let.

Nepoužívám "no-name" šperky neznámé provenience. Od nákupu takových šperků také všechny zájemce o piercing odrazuji. Šperk by měl být vyroben podle určitých zásad a splňovat požadavky na kvalitu zpracování a složení materiálu.

Šperk tedy vybírám se zákazníkem individuálně a na míru již během úvodní konzultace. Individuální je do jisté míry i velikost šperku, takže není dobré si šperk pořídit předem sám. Pravděpodobnost, že si vyberete špatně, je dosti velká.

Proto nakupujeme šperky od výrobců, kteří s jejich výrobou mají dlouholeté zkušenosti a za kvalitu šperků ručí.

Rozdíl v ceně mezi kvalitním a nekvalitním šperkem je navíc v řádu stokorun, a to nepředstavuje velký rozdíl při uvážení, že se jedná o něco co budete mít v těle třeba i celý život.

Níže je přehled nejpoužívanějších tvarů šperků s jejich anglickými a českými názvy, pokud český nezní moc kostrbatě. V katalogu si samozřejmě můžete vybírat z mnohem většího sortimentu. Na konci stránky najdete také pár méně obvyklých specialit.

Nosovka (Nostril screw) – pro piercing nosu, s ozdobným kamínkem nebo bez, materiály ocel, titan, bioplast.

Pupíkovka (Navel curve) – do pupíku, ale možná do ucha nebo efektní u ženských partií, zejména VCH piercingu. Materiálem zejména ocel a titan.

Rovná činka (Straight barbell) – široké použití od Bridge, Septumu k obvyklejšímu jazyku a bradavce, Industrialu nebo pánským specialitám. Nejčastěji z titanu a oceli.

Zahnutá činka (Curved barbell) – do obočí, pupíku a níže od pasu u obou pohlaví např. VCH, HCH, Prince Albert atd. Z oceli a titanu či bioplastu.

Kruhová činka (Circular barbell) – pro bradavky, Septum, lalůček, ret a některé podpásovky jako HCH či Prince Albert.

Labret (Stud) – pro Labret, Madonnu, Tragus, lalůček. Titan, ocel nebo bioplast.

Kroužek (Ring) – v řadě variací s kuličkou, válečkem. Řada možných aplikací od několika ušních přes nos, ret, pupík a několik genitálních aplikací především u žen.

Speciality - pár zajímavých kusů pro inspiraci...