Sosiální sítě - linky :

Labret, Madonna, Medusa

Péče o piercingy Labret, Madonna, Medůza.

Po vpichu dost otéká a proto musí být s tímto počítáno a použito většího šperku. Ten se po prvních dvou až čtyřech týdnech mění za kratší.

Vnitřek piercingu v dutině ústní ošetřujeme výplachem po jídle vodou a poté ústní vodou bez alkoholu či solným roztokem zejména v prvních čtyřech týdnech. Pokud kouříte, vypláchněte si po kouření ústa jako po jídle .Vyhněte se pití tvrdého alkoholu v neředěné formě, ostrým jídlům a žvýkání zejména v prvním týdnu. Pokud budete kouřit vypláchněte si ústa stejně jako po jídle. Vyhněte se také pití nápojů ze společných sklenic.

Venkovní část piercingu ošetřujte dle obecných pokynů.

Po dvou až čtyřech týdnech je nutné vyměnit šperk za kratší a také doporučujeme vyměnit kuličky kovové za plastové, které jsou šetrnější k zubní sklovině a dásním. Těsně sedící šperk lze použít až po úplném zahojení.

Vhodné je šperk vyměnit na bioplastový či jej použít hned od počátku. Tento je šetrnější k zubům a dásním. Po zahojení a zkrácení se nebojte experimentovat a využijte širokou nabídku kuliček či hrotů různých barev, tvarů a velikostí.

Celková doba hojení bývá minimálně šest až osm týdnů.

Doporučeným šperkem je labret stud či kroužek , viz obrázek.

Roztahování je možné, ale nedoporučuje se jít více než na 10 gauge. Hrozí při odstranění piercingu jeho neúplné uzavření a pronikání slin.