Sosiální sítě - linky :

Bradavky

Péče o piercing bradavky.

Největším nebezpečím pro tento piercing je stejně jako u obočí jeho mechanické poškození. Zejména jeho zachycení za oblečení, řetízky, oblečení a šperky partnera apod.

Někdy se i u již zahojeného piercingu dostaví náhle jeho zvýšená citlivost či dokonce výtok. U mužů to bývá po fyzické aktivitě, u žen k tomu dochází před a během menstruace. V tom případě je třeba věnovat více pozornosti čistotě a dezinfekci jako u nového piercingu minimálně po několik dní, než se piercing zklidní. Pokud problémy s piercingem přetrvávají je třeba spolu s Vaším piercerem vyzkoušet jiný šperk.

Pro ty co rádi spí nazí, je dobrým nápadem použít alespoň tričko na spaní, aby nedošlo k zatržení piercingu při spaní. Taktéž je dobré nosit přiléhavá trička pod košile či při sportu a u žen hladké podprsenky.

Dobrým nápadem je piercing v prvních týdnech chránit přelepením náplastí před fyzickými aktivitami. Co se týče hygieny, je třeba postupovat podle obecných zásad. Jde o to minimálně jednou denně piercing omýt vodou, poté mýdlovou vodou a opláchnout. Zaschlou krev a tkáňový mok jemně odstraňte vatovou tyčinkou po předchozím namočení.

Po umytí alespoň jednou denně provéďte dezinfekci solným roztokem. Toto doporučujeme provádět po první měsíc a dále vždy když dojde k podezřelým příznakům, viz. výše.

Opět pozor na dotyk piercingu a jeho okolí špinavýma rukama a to nejen Vašima.

Celková doba hojení bývá tři až čtyři měsíce u mužů a šest až devět měsíců u žen.

Doporučeným šperkem je kroužek či straight (přímá) či kulatá barbell, často doplněná hroty místo kuliček.

Roztahování piercingu radavek není jednoduché a musí se dělat pomalu. Zpravidla to jde o 1 gauge za rok.

Tkáň bradavky se v každém případě piercingem změní, dojde k jejímu zvětšení či chcete li rozšíření ve směru piercingu. Tato změna tvaru je většinou trvalá i po vyjmutí piercingu.