Péče o piercing jazyka.
Jazyk dost oteče během prvního týdne. Normální je lehčí krvácení a citlivost. Poté by měl otok ustoupit i když částečně zůstává po několik týdnů. Nejdříve po 2 týdnech je možné šperk vyměnit za kratší. Pro zmírnění otoku je důležité jazyk po vpichu chladit pitím studených nápojů, cucáním ledu či zmrzliny apod. Může se objevit bělavý výtok z piercingu. Jedná se o mrtvé buňky a lymfatické tekutiny normálně přítomné v hojící se ráně, takže nepanikařte.
Rozhodně jezte a pijte dostatečně, jelikož tělo ve fázi hojení potřebuje živiny. Vyhýbejte se žvýkání a ostrým jídlům. Moc nemluvte. Nehrajte si se šperkem zuby, nekuřte ani nepijte tvrdý alkohol v neředěné formě. Je třeba dát jazyku co nejvíc klidu k hojení. Mluvení bude ovlivněno v prvním týdnu otokem a nezvyklým pocitem. Nicméně toto pomine a piercing by neměl mít trvalý vliv na mluvu.
Co se týče stravy, v prvních dnech je vhodnější spíše kašovitá, ale záleží na tom co Vám otok a bolest dovolí. Po jídle ústa vypláchněte vodou a poté buď ústní vodou bez obsahu alkoholu či solným roztokem (čtvrt čajové lžičky na 250 ml vody).
Pokud budete kouřit vypláchněte si ústa stejně jako po jídle. Vyhněte se také pití nápojů ze společných sklenic
Po dvou až čtyřech týdnech je nutné vyměnit šperk za kratší a také doporučujeme vyměnit kuličky kovové za plastové, které jsou šetrnější k zubní sklovině a dásním.
Nebojte se s piercingem experimentovat a využijte širokou nabídku kuliček či disků různých barev a velikostí. Dávejte však pozor na příliš malé kuličky, u kterých hrozí nebezpečí zatažení dovnitř piercingu
Celková doba hojení bývá čtyři až osm týdnů.
Roztahování je možné o cca 1 až dvě gauge, ale pozor na nebezpečí poškození zubů a dásní velkými šperky.